Avtor: zusodrazica Objavljeno: 26. 09. 2015

26. NEDELJA MED LETOM,  27. 9. 2015

Danes je žegnanje pri sv. Marku, kjer bo sv. maša ob 8.30.

GODOVI: jutri sv. Venčeslav, v torek sv. nadangeli Mihael, Gabrijel in Rafael, v sredo sv. Hieronim, v četrtek sv. Terezija Deteta Jezusa, v petek sv. angeli varuhi.

Danes teden bo 27. nedelja med letom – rožnovenska. Nabirka prve nedelje v mesecu bo za poravnavo računov obnove cerkve.

V četrtek se začne rožnovenska pobožnost v mesecu oktobru. Vsak dan ste pol ure pred mašo povabljeni k molitvi rožnega venca. Ob sobotah bo pol ure pred mašo izpostavljeno sveto Rešnje telo za rožni venec, prav tako vse nedelje v oktobru pred jutranjo mašo.

Petek  bo prvi v mesecu. V četrtek bomo v molitveni uri ob 18h pred Najsvetejšim zakramentom molili za nove duhovne poklice. Prvi petek bo maša s posvetitvijo Jezusovemu Srcu ob 7h, čez dan obhajilo bolnikov. Prvo soboto molimo za svetost duhovnikov in duhovne poklice.

V soboto ob 9.30 bo prvo srečanje in vaje za otroški pevski zbor. Otroci iz vseh razredov, ki imajo veselje do petja, lepo povabljeni, da to namenijo tudi za lepše sodelovanje pri maši.

Za čiščenje in okrasitev cerkve prosim naslednjo skupino iz Žimaric.

Slovenska Karitas nas spodbuja k pomoči beguncem, ki prihajajo tudi v Slovenijo. V ta namen so zadaj položnice.

nedelja     7h za farane

8.30 sv. Marko +France Čampa

10h +Jože Levstek obl.

ponedeljek         7h +druž. Štupica

18h Sedlo +Jožica Virant obl.

torek        7h +Dominik Vesel 7. d.

18h sv. Marko +Marija in Alojz Lušin obl.

sreda        7h +Jože Belaj

četrtek      19h +Ljudmila Pirc 30. d.

petek        7h +druž. Šega in Heinrich

sobota      19h +Dušan Gačnik