Avtor: Administrator Objavljeno: 30. 04. 2016

Tedenska oznanila

6. VELIKONOČNA NEDELJA,  1. 5. 2016

Danes ob 14h bodo šmarnice s petimi litanijami na Sedlu.

V četrtek bo slovesni praznik Gospodov vnebohod. Sv. maše bodo ob 8h, 10h, in 19h. Zjutraj bo pol ure pred mašo izpostavljeno sveto Rešnje telo. Maša bo tudi ob 10h, ker nas bodo obiskali romarji in pevski zbor iz Žitare vasi na Koroškem in ste lepo vabljeni k tej maši. Zbor bo tudi pel pri maši.

Dnevi pred vnebohodom so prošnji dnevi. Prošnje maše bodo v ponedeljek ob 9h na Sedlu,  v torek ob 9h pri Novi Štifti in v sredo ob 19h na Strmci. V Sodražici te dni ne bo maše. Sicer bodo odslej tudi ob delavnikih maše v cerkvi.

GODOVI: Danes sv. Jožef Delavec, jutri sv. Atanazij, v torek sv. Filip in Jakob ap., v sredo sv. Florijan, zavetnik gasilcev, v petek sv. Dominik Savio. Gasilci bodo počastili svojega zavetnika pri maši v soboto, ki bo ob 18h.

Danes teden bo 7. velikonočna nedelja.

Verouka jutri ne bo in tudi v četrtek na praznik ne, tudi otroci naj se udeležijo sv. maše in šmarnic.

V Sodražici bodo ob delavnikih šmarnice med mašami. Posebej šmarnice za otroke bodo v ponedeljek, torek, sredo in petek ob 18h, če bo primerna udeležba. Tudi na podružnicah bodo med mašami šmarnice, pri kapelicah pa, kakor se boste dogovorili.

Petek  bo prvi v mesecu. Sv. maša s posvetitvijo Jezusovemu Srcu bo ob 7h, čez dan obhajilo bolnikov. Prvo soboto molimo za svetost duhovnikov in duhovne poklice.

Danes je nova Družina in tiskana oznanila.

Za čiščenje in okrasitev cerkve prosim naslednjo skupino iz Zamostca.

nedelja      7h +Marija in Anton Zajc

10h +Emil Kodat 30. obl.

ponedeljek  9h Sedlo za Božji blagoslov

torek         9h Nova Štifta za zdravje

sreda         19h Strmca +Jože Pakiž

vnebohod 8h +Ivan Zgonc 1. obl.

10h +Frančiška Lušin Vinice

19h +Ivan Okorn obl.

petek        7h +Janez Rus 1. obl.

sobota      10h Sedlo v čast Sveti Družini v zahvalo

18h +gasilci

nedelja      7h za farane

10h +Drago Košir Jelovec obl.