Avtor: Administrator Objavljeno: 21. 05. 2016

Tedenska oznanila

SVETA TROJICA,  22. 5. 2016

Pri maši ob 10h bo slovesnost 1. sv. obhajila. Ob 15h bodo šmarnice v župnijski cerkvi.

V četrtek bo zapovedani praznik sv. Rešnje telo in kri. Sv. maši bosta ob 8h in 19h. Pol ure pred jutranjo mašo bo molitev pred Najsvetejšim zakramentom. Poskrbite, da se bodo tudi otroci udeležili sv. maše. Verouka v četrtek ne bo. Po večerni maši prosim može in fante, da pripravijo bandera za procesijo. Prav tako se pravočasno dogovorite za nosilce bander.

GODOVI: v torek Marija Pomočnica kristjanov, v petek bl. Alojzij Grozde.

Tudi letos bo po prazniku SRT od petka do sobote nočno češčenje pred Najsvetejšim zakramentom. Razpored, ki je objavljen že v oznanilih, je zadaj na oglasni deski in ste vabljeni k vpisu, da bo vsako uro vsaj nekaj molivcev. V petek bo sv. maša z litanijami Srca Jezusovega ob 20h. Nato bo češčenje, sklep bo v soboto ob 7h s sv. mašo.

Danes teden bo 9. nedelja med letom in zunanja slovesnost praznika sv. Rešnjega telesa. V čim večjem številu se udeležimo procesije, ki bo po jutranji maši. Zato bo sv. maša dopoldne samo ob 7h. Druga maša bo ob 19h. Prosim potrebne sodelavce za sodelovanje pri izvedbi procesije. Otroci, zlasti prvoobhajanci naj pripravijo cvetje za potresanje pri kapelicah.

V soboto bo dekanijsko svetoletno romanje v ljubljansko stolnico. Zbiranje bo na škofiji ob 9.30.

nedelja     7h za farane

10h +Slavka Petrič

ponedeljek 7h +Anton Košmrlj Gregorjev obl.

19h Sedlo +Drago Košir Globel obl.

torek         7h +France Rus obl.

19h sv. Marko +Janez Gorše obl.

sreda        7h +Franc Prijatelj

četrtek      8h za farane

19h +Katarina Mestek 7. d.

petek        20h v čast Svetemu Duhu

sobota      7h +Vinko Čampa obl.

19h +Vili Marolt obl.

nedelja     7h za farane