Avtor: Administrator Objavljeno: 25. 06. 2016

13. NEDELJA MED LETOM,  26. 6. 2016

Druga maša bo danes ob 9h.

V sredo bo slovesni praznik apostolskih prvakov sv. Petra in Pavla. Sv. maši bosta ob 8h in 19h. Ob 9h bo v ljubljanski stolnici slovesnost mašniškega posvečenja. Poleg našega diakona Simona Viranta bo za ljubljansko nadškofijo posvečen še Bernard Rožman in župnije Predoslje in frančiškan Boštjan Horvat, Novomašnike priporočam v molitev in vabim k udeležbi. Za avtobus se še lahko prijavite. Odhod iz Sodražice bo ob 7,30 pri cerkvi.

GODOVI: jutri sv. Ema Krška, v torek sv. Irenej, v četrtek prvi mučenci rimske Cerkve.

Danes teden bo 14. nedelja med letom; nedelja Slovencev po svetu. Nabirka prve nedelje v mesecu bo za poravnavo dolga ob obnovi cerkve. Pri maši ob 10h bo sklep oratorija.

Spet vabljeni k duhovni pripravi na novo mašo od četrtka do nedelje. V četrtek bo eno uro pred mašo (18h) ura molitve pred Najsvetejšim zakramentom za novomašnika in nove duhovne poklice, tudi v petek, soboto in nedeljo bo pol ure pred mašami molitev pred Najsvetejšim. V petek, ki je prvi v mesecu, bo maša samo zvečer in jo bo daroval in nas nagovoril dr. France Oražem. Dopoldne bo obhajilo bolnikov na domu.

Oratorij se začne jutri. Otroci naj vsak dan prihajajo ob določeni uri. S seboj naj prinašajo copate. Sklep oratorija bo prihodnjo nedeljo pri maši ob 11h.

Danes je novomašna Družina, novo Ognjišče in tiskana oznanila.

Za čiščenje in okrasitev cerkve prosim naslednjo skupino iz Zapotoka.

nedelja     7h za farane

9h +Marija Pirc obl.

ponedeljek         7h +Zofija Jamnik obl.

19h Sedlo udje bratovščine sv. Uršule

torek        7h +Danilo Marolt Zamostec

sreda        8h +Dominik Kovačič obl.

19h +Ljudmila Pirc

četrtek      19h +Janez in Anton Lovšin obl.

petek        19h +za zdravje; +Ivanka Levstek Pikčeva

sobota      19h +Magdalena Petrič