Avtor: Administrator Objavljeno: 2. 07. 2016

14. NEDELJA MED LETOM,  3. 7. 2016

Pri maši ob 10h bo sklep oratorija.

GODOVI: Danes sv. Tomaž ap, jutri sv. Urh, v torek v Sloveniji slovesni praznik sv. Cirila in Metoda, v sredo sv. Marija Goretti, v četrtek sv. Vilibald.

Danes teden bo 15. nedelja med letom, pri nas bo slovesnost nove maše novomašnika Simona Viranta popoldne ob 14h. Ob 10h ne bo sv. maše. Ob 20h bodo pete litanije z blagoslovom. V soboto ob 19h bo slovesen sprejem novomašnika v domači župniji, ki ga pričakamo pred cerkvijo.

V duhovni pripravi na novo mašo bo do srede molitev rožnega venca pred jutranjo mašo za novomašnika in nove duhovne poklice. V četrtek bo eno uro pred mašo (18h) ura molitve pred Najsvetejšim zakramentom, tudi v petek bo maša zvečer in jo bo daroval in nas nagovoril g. Bogdan Oražem. Pol ure pred mašo bo molitev pred Najsvetejšim in priložnost za sv. spoved. Tudi v soboto bo med mašo priložnost za sv. spoved.

Vsi ste povabljeni tudi k sodelovanju pri zunanjih pripravah, preberite tudi v oznanilih. V ponedeljek in torek čiščenje cerkve in okolice še zlasti farani iz Sodražice, kar bo spletenih vencev, prinesite do srede. Iz Globeli poskrbijo za cerkev na Sedlu, kjer bo naslednji ponedeljek zahvalna maša. Ob koncu tedna povabljeni k pripravi peciva.

nedelja     7h za farane

10h +Ivan Benčina obl.

ponedeljek         7h +Rusovi

19h Sedlo +France in Frančiška Košir obl.

torek        7h +druž. Belaj in Terezija Lušin

19h sv. Marko +Simon Lesar

sreda        7h +Dominik Vesel Žimarice

četrtek      19h +France Košir obl.

petek        19h +Lado Drobnič 30. d.;  +Bizjakovi

sobota      19h za duhovne poklice