Avtor: Administrator Objavljeno: 16. 07. 2016

16. NEDELJA MED LETOM,  17. 7. 2016

V petek bo praznik Sv. Marije Magdalene, zavetnice župnije in bo celodenevno češčenje Svetega Rešnjega Telesa. Sv. maše bodo ob 7h, 10h in 17h. Po jutranji maši bo izpostavljeno Najsvetejše. Češčenje bo prekinjeno med drugo mašo in od 13 – 14. Da bi bilo ves čas primerno število vernikov in tudi za vodstvo molitve, naj velja tale razpored: 8 – 9 Zapotok, Vinice, 9 – 10 Zamostec, Lipovšica, Ravni Dol, 11 – 12 Podklanec, 12 – 13 dekanijski duhovniki, 14 – 15 Sodražica, 15 – 16 Žimarice, 16 – 17 Globel, Jelovec. Starši pripeljite k molitvi tudi otroke. Ob 17h bo sklep češčenja z litanijami Srca Jezusovega in sv. mašo, ki jo bo daroval g. novomašnik. Ves dan bo med mašami priložnost za sv. spoved.

GODOVI: v soboto sv. Brigita Švedska.

Danes teden bo Magdalenina nedelja – farno žegnanje; pri obeh mašah bo darovanje za poravnavo dolga ob obnovi cerkve.

V četrtek bo eno uro pred mašo (18h) ura molitve pred Najsvetejšim zakramentom.

Na Gori bo v torek spomin obletnice rojstva mistikinje Magdalene Gornik. Ob 16. uri bo molitvena ura in ob 17. uri sv. maša.

nedelja     7h za farane

10h +Majda Govže Kumel

ponedeljek         7h udje bratovščine sv. Uršule

19h Sedlo somaševanje domačih duhovnikov

torek        7h +Franc Prijatelj

19h sv. Marko +Marija Zadnik 1. obl.

sreda

četrtek      19h +Dušan Gačnik