Avtor: Administrator Objavljeno: 19. 05. 2017

6. VELIKONOČNA NEDELJA,  21. 5. 2017

Ob 14h bodo šmarnice na Strmci.

V četrtek bo slovesni praznik Gospodov vnebohod. Sv. maši bosta ob 8h in 19h. Zjutraj bo pol ure pred mašo izpostavljeno sveto Rešnje telo.

Dnevi pred vnebohodom so prošnji dnevi. Prošnje maše bodo v ponedeljek ob 9h na Sedlu,  v torek ob 9h pri Novi Štifti in v sredo ob 9h na Strmci.

V soboto ob 10h bo slovesnost sv. birme, ki jo bo podelil generalni vikar škof Franc Šuštar. Tudi drugi farani ste lepo povabljeni k tej slovesnosti.

Ves teden bo devetdnevnica pred birmo ob delavnikih vsak dan ob 19h, razen v sredo, ko naj se tudi birmanci udeležijo sv. maše ob 9h ns Strmci. Med mašo bodo tudi šmarnice. V četrtek bo srečanje pred birmo z g. škofom. Začetek bo ob 18h.  Srečanja se udeležijo vsi otroci iz vseh razredov, ki obiskujejo verouk, zato naj v četrtek za njih ne bo šmarnic po vaseh. Birmanci bodo tudi predstavili svojo pripravljenost. Srečanja naj se udeležijo tudi starši in botri birmancev, ki jih bo g. škof nagovoril v druge0m delu srečanja. Po srečanju z g. nadškofom bo praznična maša in priložnost za sv. spoved. Po maši pa bo še srečanje škofa z župnijskimi sodelavci v župnijskem domu (ŽPS, ključarji, Karitas, bralci, animatorji, pevci). V ponedeljek in torek starši birmancev poskrbijo za čiščenje cerkve.

GODOVI: v sredo Marija Pomočnica kristjanov, v petek sv. Filip Neri, v soboto bl. Alojzij Grozde.

Danes teden bo 7. velikonočna nedelja.

Glasbena šola Ribnica vabi k vpisu novega programa za orgle. Kandidate iz naše župnije bo podprla tudi župnija.

nedelja      7h za farane
                 10h +Andrej Vovko
                 14h šmarnice na Strmci
ponedeljek 9h Sedlo +Jože in starši Čampa
                 19h +Drago Kožar obl.
torek        9h Nova Štifta za zdravje
                 19h +Jože Gornik obl.
sreda        9h Strmca +druž. Zadnik in Pogačnik
četrtek      8h +Anica in Ivan Adamič obl.
                 19h +starši Kovačič in Zdenka Arko
petek        19h +Marija in Ivan Mihelič obl.
sobota      10h za birmance
                 19h +Pavla Knavs