Avtor: Administrator Objavljeno: 18. 07. 2020

16. NEDELJA MED LETOM, 19. 7. 2020

Ob obletnici rojstva Magdalene Gornik zaradi poostrenih predpisov glede zbiranja ne bo romarskega shoda na Gori, kot je bilo v oznanilih napovedano.

VARSTVENI UKREPI: Ob vstopu v cerkev si je treba takoj nadeti masko (ali drugo zaščito obraza), obvezno je razkuževanje rok in držati medsebojno razdaljo tudi ob prihajanju k obhajilu in odhodu iz cerkve.
V sredo bo praznik Sv. Marije Magdalene, zavetnice župnije in celodenevno češčenje Svetega Rešnjega Telesa. Sv. maše bodo ob 7h, 10h in 17h. Pred mašami in med njimi bo priložnost za sv. spoved. Po jutranji maši bo izpostavljeno Najsvetejše. Češčenje bo prekinjeno med drugo mašo in od 13 – 14. Da bi bilo ves čas primerno število vernikov in tudi za vodstvo molitve, naj velja tale razpored: 8 – 9 Zapotok, Vinice, 9 – 10 Zamostec, Lipovšica, Ravni Dol, 11 – 12 Podklanec, 12 – 13 dekanijski duhovniki, 14 – 15 Sodražica, 15 – 16 Žimarice, 16 – 17 Globel, Jelovec in Gora. Starši pripeljite k molitvi tudi otroke. Ob 17h bo sklep češčenja z litanijami Srca Jezusovega in sv. mašo, ki jo bo daroval arhidiakon g. Franci Petrič.
GODOVI: jutri sv. Marjeta, v četrtek sv. Brigita Švedska, v petek sv. Krištof, v soboto sv. Jakob apostol.
Danes teden bomo obhajali Magdalenino nedeljo in farno žegnanje. Pri obeh mašah bo darovanje za potrebe župnije.
V četrtek bo eno uro pred mašo (18h) ura molitve pred Najsvetejšim zakramentom.
V soboto ob 17h bo sv. maša pri kapelici v Podklancu.
Za čiščenje in okrasitev cerkve prosim farane s c. Majde Šilc.

nedelja        7h za farane
           10h +Marija Šega obl.
ponedeljek  7h +Marija Zadnik obl.
           19h Sedlo +France Arko Gregurčev
torek    7h +Edvard Trhlen
           19h sv. Marko +Karolina Pintar 30. d.
sreda   7h +Janez Milavec
           10h +druž. Matul
           17h +Darinka Zajc 1. obl.

četrtek 19h +Jože Pečenko obl.
petek   7h +Ludvik Pajnič
sobota 17h Podklanec za vaščane
           17.30 Gora +Anton Anzeljc obl.
           19h +Jože Levstek
nedelja        7h za farane