Avtor: Administrator Objavljeno: 10. 04. 2017

6. POSTNA – CVETNA – NEDELJA,  16. 4. 2017

Ob 10h bo blagoslov zelenja na pokopališču in procesija v cerkev.  Ob 14h bo križev pot na Strmco, ob 15h vaje za ministrante.

Ta teden je veliki teden. Bogoslužje velikonočnega tridnevja bo ob 19h, v soboto ob 20h. V četrtek bo po maši molitev do 22h. Na veliki petek je strogi post. V četrtek bo nabirka za Karitas kot sad odpovedi ob postnih petkih.

V soboto ste posebej povabljeni k molitvi ob Božjem grobu. Sv. Rešnje telo bo izpostavljeno od 8h do 12h ter od 16h do 20h.  V oznanilih preberite tudi priporočen razpored češčenja. Skrbite, da bo v tem času v cerkvi vedno vsaj nekaj molivcev. Darovi pri Božjem grobu so namenjeni za vzdrževanje cerkva in krščanske skupnosti v Sveti deželi.

Ob 6h bo blagoslov ognja za gospodinjstva, ki naj ga ministranti ali drugi predstavniki iz vsake vasi raznesejo po domovih. Dogovorite se!

Blagoslov velikonočnih jedil bo ob 9h pri sv. Marku, ob 930 na Vinicah, ob  10h na Sedlu, ob 1030 v Podklancu, ob 11h v Žimaricah, ter v Sodražici ob 1130 in 16h.

Danes teden bo največji krščanski praznik – velika noč. Ob 7h  bo vstajenjska procesija in nato slovesna sv. maša, druga praznična maša bo ob 10h. Prosim vse sodelavce za pripravo cerkve in oblikovanje bogoslužja v teh dneh.

Večerne maše v Sodražici in na podružnicah bodo ob 19h.

Verouka v tem tednu ne bo. Tudi otroci naj se udeležujejo obredov svetega tridnevja, še zlasti birmanci.

Danes je novi Prijatelj in tiskana oznanila.

Na Rakovniku je ta teden priložnost za spoved vsak dan od 9. do 12. ter 15. do 19. ure. Pri nas ne bo več drugega spovednika.

Za čiščenje in ureditev cerkve prosim farane s c. Majde Šilc.

nedelja      7h za farane
                 10h +Anica Tanko obl.
                 14h križev pot na Strmco
ponedeljek 7h +Frančiška Peteh
                 19h Sedlo +druž. Zbačnik
torek         7h +Frančiška Zajc 7.d.
                 19h sv. Marko +Ivan in druž. Vesel
sreda         7h +Ivan in Marija Trhljen
četrtek      19h +France Turk obl.
petek        19h obredi velikega petka
sobota       20h +France Arko
nedelja      7h za farane
                 10h +Alojz Starc Žimarice obl.