Avtor: Administrator Objavljeno: 14. 07. 2018

15. NEDELJA MED LETOM,  15. 7. 2018

GODOVI: jutri Karmelska Mati Božja, v torek sv. Aleš, v petek sv. Marjeta.
Danes teden bo praznik Sv. Marije Magdalene, zavetnice župnije in farno žegnanje. Pri obeh mašah bo darovanje za potrebe župnije.

Celodenevno češčenje Svetega Rešnjega Telesa bo v soboto. Sv. maše bodo ob 7h, 10h in 17h. Med mašami bo priložnost za sv. spoved. Po jutranji maši bo izpostavljeno Najsvetejše. Češčenje bo prekinjeno med drugo mašo in od 13 – 14. Da bi bilo ves čas primerno število vernikov in tudi za vodstvo molitve, naj velja tale razpored: 8 – 9 Zapotok, Vinice, 9 – 10 Zamostec, Lipovšica, Ravni Dol, 11 – 12 Podklanec, 12 – 13 dekanijski duhovniki, 14 – 15 Sodražica, 15 – 16 Žimarice, 16 – 17 Globel, Jelovec. Starši pripeljite k molitvi tudi otroke. Ob 17h bo sklep češčenja z litanijami Srca Jezusovega in sv. mašo, ki jo bo daroval srebrnomašnik g. Bogdan Oražem iz Globeli. Skupaj z njim se zahvalimo za dar duhovništva, ki mu služi že 25 let. Naj bo tudi prošnja za nove duhovne poklice. Za pogostitev udeležencev po maši prosim farane iz Globeli, da bi pripravili nekaj peciva.
V četrtek bo eno uro pred mašo (18h) ura molitve pred Najsvetejšim zakramentom.

nedelja   7h za farane
              10h +Jože in Angela Ambrožič
ponedeljek      7h za zdravje
              19h Sedlo +Frančiška Arko obl.
torek      7h +Janez Levstek obl.
sreda      ?? +druž. Bizjak
četrtek   19h +Rozalija Mihelič 30. d.
petek      7h +Marija Zadnik obl.
sobota    7h +Franc Matul
              10h +Marija Šega obl.
              17h somaševanje 1+Majda Košir
nedelja   7h za farane
              10h +Majda Govže Kumelj

V četrtek, 19. julija bo na Gori pri Sodražici romarski shod ob obletnici rojstva mistikinje Magdalene Gornik.  Ob 16. uri bo molitvena ura pred Najsvetejšim in nato ob 17. uri sv. maša, ki jo bo vodil msgr. Franci Petrič.