Avtor: Administrator Objavljeno: 27. 10. 2018

30. NEDELJA MED LETOM,  28. 10. 2018

V četrtek bo slovesni praznik vseh svetnikov. Sv. maše bodo ob 7h, 10h in 14h. Popoldne bo po praznični maši v cerkvi še besedno bogoslužje in molitve za rajne na pokopališču. Pri sv. Marku bo sv. maša in molitve za rajne ob 830. Ob 17h bo v Sodražici zvonilo v spomin rajnim. Takrat naj bi se zbrali k molitvi za rajne ali v cerkvi, kjer bomo skupaj molili tri dele rožnega venca, ali enako molite doma v družinah.
V petek bo spomin rajnih ali verne duše. Sv. maše bodo ob 7h  in 18h v Sodražici, po jutranji maši molitve za rajne na pokopališču, ter ob 16h na Sedlu ter pri sv. Marku. Pred vsako mašo ste povabljeni k molitvi rožnega venca za rajne. Vsak dan v osmini praznika vseh svetih je pod običajnimi pogoji mogoče prejeti popolni odpustek za rajne. Petek bo tudi prvi v mesecu. Dopoldne bo obhajilo bolnikov na domu. Prvo soboto molimo za svetost duhovnikov in duhovne poklice.

GODOVI: Danes sv. Simon in Juda Tadej apostola, jutri sv. Mihael Rua, v soboto sv. Viktorin Ptujski.
Danes teden bo 31. nedelja med letom in zahvalna nedelja. Pri obeh mašah  bo darovanje za potrebe cerkve in zahvalna pesem. Prvo nedeljo bo pred obema mašama pol ure izpostavljeno sveto Rešnje telo.
Maše na podružnicah bodo ob 16h, v Sodražici večerne ob 18h.
Za čiščenje in okrasitev cerkve prosim naslednjo skupino iz Žimaric. Za zahvalno nedeljo okrasimo cerkev s pridelki zemlje in izdelki suhe robe. Tudi drugi povabljeni, da prispevate lepe pridelke in izdelke za okrasitev cerkve.

nedelja   7h za farane
              10h +Miha Čampa obl.
ponedeljek      7h +starši in bratje Lukatovi Žimarice
          16h Sedlo +Viktor in Frančiška Mihelič obl.
torek        7h +Marija Mihelič Žimarice obl.
                15h +Danica Kovačič pogreb
sreda 7h +Ivan Pakiž
vsi sveti 7h za farane
              830 sv. Marko po namenu
              10h +Ana Ivana Pakiž 1. obl.
              14h ++duhovniki
verne duše      7h za duše v vicah
              16h Sedlo +druž. Zabukovec
              16h sv. Marko za duše v vicah
              18h po namenu svetega očeta
sobota     18h + Danica Kovačič 7. d.
nedelja    7h za farane
          10h +starši Kožar obl.