Avtor: Administrator Objavljeno: 27. 04. 2019

2. VELIKONOČNA NEDELJA – PRAZNIK BOŽJEGA USMILJENJA,  28. 4. 2019

Danes je žegnanje pri sv. Marku, kjer bo sv. maša ob 830.
V sredo bo sv. Jožef Delavec in prvi maj, začetek šmarnic. Ob 9h bo v Sodražici sv. maša in začetek šmarnic.
V Sodražici bodo ob delavnikih šmarnice med mašami, vsak dan pa bodo šmarnice za otroke ob 18h v kapeli v župnijskem domu. Tudi na podružnicah bodo med mašami šmarnice, pri kapelicah pa, kakor se boste dogovorili.
GODOVI: v torek sv. Katarina Sienska, v četrtek sv. Atanazij, v petek sv. Filip in Jakob ap., v soboto sv. Florijan, zavetnik gasilcev. Gasilci bodo počastili svojega zavetnika v soboto pri maši ob 19h v župnijski cerkvi.
Danes teden bo 3. velikonočna nedelja. Nabirka prve nedelje v mesecu bo za potrebe cerkve. Prvo nedeljo bo pred jutranjo mašo pol ure izpostavljeno sveto Rešnje telo. Ob 14h bodo šmarnice na Sedlu.
Petek  bo prvi v mesecu. V četrtek bomo v molitveni uri ob 18h pred Najsvetejšim zakramentom molili za nove duhovne poklice. Prvi petek bosta maši s posvetitvijo Jezusovemu Srcu zjutraj ob 7h in zvečer ob 19h, čez dan obhajilo bolnikov. Prvo soboto molimo za svetost duhovnikov in duhovne poklice.
Za čiščenje in okrasitev cerkve prosim naslednjo skupino s Podgorske c.

nedelja   7h za farane
              8.30 sv. Marko za sosesko
              10h +Viljem Marolt
ponedeljek      7h +Ivan Okorn obl.
              19h Sedlo +Anton Janež obl.
torek      7h +Pavla in France Rus obl.
              19h sv. Marko po namenu
sreda      9h +Edvard Trhlen obl.
četrtek   19h +Jože in Helena Mihelič
petek      7h +Ivana Lunder Strmca