Avtor: Administrator Objavljeno: 27. 06. 2020

13. NEDELJA MED LETOM, 28. 6. 2020

Jutri bo slovesni praznik apostolskih prvakov sv. Petra in Pavla. Sv. maši bosta ob 8h in 19h v Sodražici in ob 17.30 na Gori. Ob 9h bo v ljubljanski stolnici slovesnost mašniškega posvečenja. Za ljubljansko nadškofijo bodo posvečeni Anže Cunk iz župnije Kokrica, Martin Leban iz župnije Jesenice, Tilen Oberwalder Zupanc iz župnije Jarše, Janez Potisek iz župnije Dol pri Ljubljani in Matej Rus iz župnije Šentvid pri Stični. Novomašnike priporočam v molitev.
GODOVI: v torek prvi mučenci rimske cerkve, v petek sv. Tomaž ap., v soboto sv. Urh.
Danes teden bo v Sloveniji slovesni praznik sv. Cirila in Metoda in nedelja Slovencev po svetu. Nabirka prve nedelje v mesecu bo za potrebe cerkve. Prvo nedeljo bo pred jutranjo mašo pol ure izpostavljeno sveto Rešnje telo.
Petek bo prvi v mesecu. V četrtek bomo v molitveni uri ob 18h pred Najsvetejšim zakramentom molili za novomašnike in nove duhovne poklice. Prvi petek bosta sv. maši s posvetitvijo Jezusovemu Srcu ob 7h in 19h, čez dan obhajilo bolnikov. Prvo soboto molimo za svetost duhovnikov in duhovne poklice.
Za čiščenje in okrasitev cerkve prosim naslednjo skupino s Podgorske.

nedelja      7h +Darinka Zajc
           10h +Rudolf Trdan
ponedeljek 8h +Dominik Kovačič obl.
           17.30 Gora +Štefka Jarem in ++ Prijatelj
           19h +Mimi Ruparčič
torek  7h +Danica Husič
           16.30 sv. Marko +Jože Žlindra pogreb
sreda   7h udje bratovščine sv. Uršule
           19h Sedlo +druž. Virant
četrtek       19h +Janez Milavec
petek  7h +Rozi Novak
           19h v dober namen
sobota        17.30 Gora +starši in brat Bartol, Travnik 99
           19h +Marija Klun
nedelja      7h za farane
           10h +Majda in France Košir obl.