Avtor: Administrator Objavljeno: 21. 10. 2020

PRENOVA PRITLIČJA ŽUPNIŠČA - PROŠNJA ZA DONATORSTVO

Že okoli dva meseca je minilo od poškodbe našega gospoda župnika Franca. Trenutno smo v času epidemije, čas ko so omejena srečanja prav tako tudi verski obredi v cerkvi. V župniji Sodražica pa se je že pred dobrim mesecem glede izvedbe verskih obredov spremenilo. Naš župnik se je ponesrečil pri delu na drevesu in si kar hudo poškodoval nogo, imel je odprt zlom golenice. Nemudoma je bil odpeljan v bolnišnico in po dobrem tednu uspešno prestal operacijo.

Med tem smo se župljani zbrali, da najdemo rešitve in župniku olajšamo napor in ovire pri hoji. S predlogi župljanov smo se na župnijskem svetu odločili, da bi prenovili spodnji del župnišča tako, da bo župnik imel vse prostore, ki jih potrebuje v pritličju, brez stopnic, poleg zdajšnje pisarne in kuhinje, bi mu uredili tudi sobo in kopalnico s straniščem, saj župnišče v pritličnem delu tega (še) nima. Za ta poseg smo se odločili, ker sedaj gospod župnik, zaradi poškodbe, ne more po stopnicah v višja nadstropja, kjer je do sedaj imel sobo.

Trenutno biva pri sosedih, kjer so mu odstopili prostor, v katerem mu je lahko dostopno in je na enem mestu vse osnovno.

Župnik bo potreboval še nekaj časa, da bo okreval in si opomogel. Mi pa bi radi ta projekt izvedli čim prej, da bi se lahko spet vrnil domov v župnišče. Tukaj se obračamo tudi na vas dragi farani, da bi, če je to mogoče, pomagali z zbiranjem sredstev in kakšnim prostovoljnim delom. Skupaj z vašo kakršnokoli pomočjo pa verjamemo, da nam bo uspelo cilje uresničiti še prej.

V kolikor ste pripravljeni pomagati finančno, lahko to oddate v župnijski pisarni (po dogovoru z Janom), lahko pa donirate tudi na župnijski TRR: SI56 0232 1009 2130 944, z namenom: DONACIJA – PRENOVA ŽUPNIŠČA.

Za več informacij lahko kontaktirate Jana na telefon 071 243 266 ali na e-poštni naslov: janknavs96@gmail.com.

Stopimo skupaj in omogočimo našemu župniku čimprejšnjo vrnitev v svoje prostore.

Lepo se vam zahvaljujemo za vaše darove. Vsem Bog povrni.