Avtor: Administrator Objavljeno: 20. 11. 2020

oznanila 22. 11. 2020

KRUSTUS KRALJ VESOLJSTVA, 22. 11. 2020

Danes je zadnja nedelja cerkvenega leta – praznik Kristusa Kralja vesoljstva in tudi sklep tedna zaporov ter začetek tedna Karitas. Ob 10h lahko na nacionalni televiziji spremljate sveto mašo, prenos iz mariborske stolnice, maševal bo nadškof msgr. Alojzij Cvikl. Čez dan boste lahko individualno prejeli tudi sveto obhajilo, za prejem se lahko prijavite na telefonsko številko župnijske pisarne 071 243 266, kjer se boste dogovorili za termin prejema obhajila.
Teden Karitas 2020 obeležuje 30 letnico organizirane Karitas v Sloveniji, nagovarjalo pa nas bo geslo: »Slišim te«, ki še posebej nagovarja v teh težkih časih. Nadškof Cvikl je ob tem povedal: »Letošnji teden Karitas bo drugačen, kot so bili dosedanji. Manj prazničen, pa bolj delaven. Vedno bolj se kaže, da ljudje v tem času negotovosti, strahu in nenehne grožnje potrebujejo psihosocialno pomoč. Z drugo besedo: iščejo nekoga, ki jih bo slišal in komur bodo lahko zaupali svoje težave. Malo je potrebno za povrnitev upanja: človeka je treba opaziti, ga sprejeti, mu prisluhniti, samo tako se bo počutil sprejetega, razumljenega in spoštovanega...«
GODOVI: Danes sv. Cecilija (zavetnica cerkvene glasbe), jutri sv. Klemen, v petek sv. Modest in Virgil, v soboto Katarina Laboure.
Danes teden bo prva nedelja cerkvenega leta, 1. adventna nedelja – nedelja Karitas ter sklep tedna Karitas 2020. Nabirka v nabiralnikih bo namenjena za potrebe Karitas. Za adventni čas pripravimo adventne venčke s štirimi svečkami, za štiri adventne nedelje in se zbirajmo k molitvi v družini, vsak teden ob eni svečki več.
Župnijska pisarna bo ta teden odprta v ponedeljek in sredo popoldne od 16h do 18h, pisarna je dosegljiva tudi na začasni telefonski številki 071 243 266.
Sveto obhajilo boste lahko prejeli, poleg nedelje, tudi v četrtek in soboto – prijavite se za uro prejema (071 243 266).
V sredo zvečer ob 20h bo na prvem programu nacionalne televizije (tudi na Radiju Ognjišče ter Radiju Slovenija) potekal jubilejni 30. Klic dobrote 2020 – dobrodelni koncert za družine v stiski. Tudi letos smo povabljeni, da skupaj pomagamo družinam v stiski.
V petek slovenski škofje vabijo k molitvi in postu za prenehanje epidemije.
Župnijska cerkev je za osebno molitev odprta vsak dan od 9h do 17h. V cerkvi se še vedno lahko zadržuje samo po ena oseba ali več oseb istega gospodinjstva.
V cerkvi zadaj in tudi v župnijski pisarni (med uradnimi urami) lahko dobite Marijanski in Družinski koledar ter žepne koledarčke. Prav tam lahko veroučenci dobite adventni koledar za letošnji advent.
Tudi v teh kriznih časih ne pozabimo na molitev, prebirajmo božjo besedo za vsak dan, katero dobimo na povezavi na župnijski spletni strani in na hozana.si ter se udeležimo katerega od številnih prenosov svetih maš.

nedelja       za farane
ponedeljek za duše v vicah
                   (Gora) pogreb +Julijane Car
torek           +starši Marinko
sreda          +rodbina Novak in Maroh
četrtek        +Slava Petrič obl.
petek          +Janez Milavec
sobota        +Jure Marolt obl.
nedelja       za farane