Avtor: Administrator Objavljeno: 28. 11. 2020

oznanila 29. 11. 2020

1. ADVENTNA NEDELJA, 29. 11. 2020

Danes je 1. adventna nedelja – začetek cerkvenega leta – nedelja Karitas ter sklep tedna Karitas 2020. Nabirka v nabiralnikih bo namenjena za potrebe Karitas. Ob 10h lahko na nacionalni televiziji spremljate sveto mašo, prenos iz mariborske stolnice, maševal bo nadškof msgr. Alojzij Cvikl. Čez dan boste lahko individualno prejeli sveto obhajilo, za prejem se lahko prijavite na povezavi, katera je na spletni strani ali na telefonski številki župnijske pisarne 071 243 266. Danes zvečer (nedelja) ob 18. uri ste povabljeni k branju, premišljevanju in pogovoru ob božji besedi za adventni čas preko videokonference, katere povezava bo na spletni in Facebook strani župnije.
GODOVI: Jutri sv. Andrej apostol, v četrtek sv. Frančišek Ksaver, v petek sv. Janez Damaščan.
Danes teden bo 2. adventna nedelja. Za obhajilo se lahko že prijavite. Ob 18. uri bo zopet branje božje besede preko videokonference.
Župnijska pisarna bo ta teden odprta samo v sredo popoldne od 16h do 18h, lahko tudi po dogovoru 071 243 266.
V četrtek od 17h do 18h bo molitvena ura pred Najsvetejšim, prenos na Youtube kanalu, povezava bo tudi na spletni in Facebook strani župnije.
Tudi prihodni petek slovenski škofje vabijo k molitvi in postu za prenehanje epidemije.
V soboto, bo dan pred godom sv. Nikolaja – Miklavža, namesto prihoda Miklavža spremljajte pripravljen program na Facebook strani Oratorij Sodražica.
Župnijska cerkev je za osebno molitev odprta vsak dan od 9h do 17h. V cerkvi se še vedno lahko zadržuje samo po ena oseba ali več oseb istega gospodinjstva.
V cerkvi zadaj in tudi v župnijski pisarni (med uradnimi urami) lahko dobite Marijanski in Družinski koledar ter žepne koledarčke. Prav tam lahko veroučenci dobite adventni koledar za letošnji advent.

nedelja       za farane
ponedeljek  v dober namen
                   +Julijana Car 7.d. (mašuje Dobrovoljc)
torek           +Frančiška Vidmar 30.d.
sreda          +Edvard Trhlen
četrtek        +Marko Vesel obl.
                   pogreb +Pavle Pakiž
petek          +Pavli Pakiž obl.
sobota        +Jože Gornik 30.d.
nedelja       za farane